Vyčistite svoje jazierko – nie len záhradu

Jazierka sú súčasťou mnohých záhrad a svoju popularitu získali najmä vďaka príjemnej atmosfére, ktorú vytvárajú. Dni sa pomaly skracujú a prichádza čas na prípravu záhrady na dlhú zimu. Upratovanie a údržba záhradky a rastlín je u každého samozrejmosťou. Je pre Vás samozrejmosťou aj údržba jazierka?

Letná sezóna nám pomaly končí a denné teploty sa zo dňa na deň znižujú. Ak túžite po zdravom a čistom jazierku, jeho jesenná údržba je určite na mieste.

Trápia vás v lete prerastené vodné rastliny a zápach? Uvažujete o vypúšťaní celého jazierka? U nás vám vieme pomôcť aj bez potreby vypúšťania, alebo väčšieho zásahu do jazierka. Pokiaľ je vaše jazierko dostatočne veľké, náš malý sací bager Laborec pomôže pokosiť a vyzbierať nežiadúce vodné rastlinstvo, odsať nežiadúci sediment, poprípade vaše jazierko prehĺbiť. To všetko absolútne bezpečne pre vaše ryby a vodnú faunu. V prípade, že vlastníte jazierko menších rozmerov,  poradíme si aj bez bagra. Vaše jazierko šikovne vyčistíme od nežiadúcich odumretých rastlín, napadaného lístia a prebytočného sedimentu, čím zamedzíme množeniu rias a vzniku kalu v jazierku.

Ak zazimovaniu jazierka venujete svoj čas, jazierko sa vám na jar odvďačí čistou vodou a zdravými rybami.

Vyčistite svoje jazierko – nie len záhradu

You May Also Like