jazierka; ciste jazero,

Jarná údržba jazierka

Letná sezóna pre jazierka nám pomaly začína a denné teploty sa zo dňa na deň zvyšujú. Ak túžite po zdravom a čistom jazierku, jeho údržba je určite na mieste.

Jazierka sú súčasťou mnohých záhrad a svoju popularitu získali najmä vďaka príjemnej atmosfére, ktorú vytvárajú. Dni sa pomaly predlžujú a prichádza čas na prípravu záhrady. Upratovanie a údržba záhradky a rastlín je u každého samozrejmosťou.

Je pre Vás samozrejmosťou aj údržba jazierka?

Trápite sa v lete s prerastenými vodnými rastlinami a zápachom? Uvažujete o vypúšťaní celého jazierka? U nás vám vieme pomôcť aj bez potreby vypúšťania, alebo väčšieho zásahu do jazierka. Pokiaľ je vaše jazierko dostatočne veľké, náš malý sací bager Laborec pomôže pokosiť a vyzbierať nežiadúce vodné rastlinstvo, odsať nežiadúci sediment, poprípade vaše jazierko prehĺbiť. To všetko absolútne bezpečne pre vaše ryby a vodnú faunu. V prípade, že vlastníte jazierko menších rozmerov, poradíme si aj bez bagra. Vaše jazierko šikovne vyčistíme od nežiadúcich odumretých rastlín, napadaného lístia a prebytočného sedimentu, čím zamedzíme množeniu rias a vzniku kalu v jazierku.

Nezabúdajte, že prevencia je jednoduchšia ako riešenie už vzniknutého problému. Nenechajte si jazierko prerastať cez hlavu a vyriešte to ešte pred sezónou. 😉

Ak jazierku venujete svoj čas, odvďačí sa vám čistou vodou a zdravými rybami.

Jarná údržba jazierka

You May Also Like