Marina Cafe Hamuliakovo

Marina Cafe v Hamuliakove je malá marina na brehu Dunaja nachádzajúca sa v katastri obce Hamuliakovo neďaleko Bratislavy. Marina Cafe ponúka svojim zákazníkom služby kaviarne a zároveň priestor pre kotvenie malých plavidiel.

Majiteľ marina Cafe si všimol, že malé plavidlá majú pri nižšej hladine Dunaja problém s kotvením v boxoch. Problém vznikol hromadením riečneho sedimentu v kotviacich boxoch. V marci 2019 sa preto rozhodol tento problém vyriešiť a oslovil našu spoločnosť.

S nahromadeným riečnym bahnom sme sa prišli popasovať za pomoci dvojčlenného tímu a sacieho bagra DredgePrince LABOREC. Čistenie prístavu o rozlohe približne 0,28 ha nášmu tímu trvalo 7 dní. Riečny sediment sme ťažili do hĺbky 2 m a sacím potrubím sme ho prepravovali a vypúšťali do prúdnice rieky Dunaj. Práca na čistení prístavov si vyžaduje precíznosť a presnosť. Keďže sa s plávajúcim bagrom pohybujeme v obmedzených priestoroch a limitovali nás aj oceľové laná, ktorými je o breh upevnená konštrukcia mól a sú pod vodou.

Vďaka vyčistenému prístavu sa mohol majiteľ tešiť na bezproblémovú začínajúcu letnú sezónu.

Marina Cafe Hamuliakovo

You May Also Like